,

انجین فلاویل PTO چیست؟

انجین فلاویل PTO چیست؟

انجین فلاویل PTO  محور تواندهی و انتقال دهنده قدرت است و در حقیقت از آن برای راه‌اندازی دستگاه های ثابت استفاده می شود. اگر بخواهیم ساده تر بگوییم، از PTO  برای این استفاده می‌شود که از حرکت موجود در گیربکس برای راه اندازی بخشهای دیگر استفاده شود. یکی از مهم‌ترین خودروهایی که معمولاً انجین فلاویل PTO  در آن مورد استفاده قرار می گیرد، ماشین اتش نشانی است. در خودروهای آتش نشانی برای انتقال نیروی محرکه به پمپ از این انتقال دهنده نیرو استفاده می شود.انجین فلاویل PTO، معمولا به دو صورت کار می کند.حالت اول آن به اسپلیت شافت PTO و حالت دوم آن به PTO بغل گیربکس، معروف شده است. البته شیوه کار این دو با هم تفاوت هایی دارند. اسپلیت شافت در مسیر گاردان اصلی خودرو بین گیربکس اصلی و دیفرانسیل قرار داده می شود و از دو خروجی برخوردار است که اصلی ترین کار آن انتقال قدرت به پمپ آب آتش‌نشانی و دیفرانسیل خودرو برای به حرکت در آوردن اتومبیل می باشد. برای اینکه از اسپلیت شافت استفاده شود خود را باید در دنده سبک پنج یا شش قرار داده شود. اما این در حالی است که برای بغل گیربکس ای که مستقیم پشت خودرو قرار داده شده است نیاز به قرار دادن ماشین در حالت دنده نیست و با احرام خود PTO  هم که به وسیله برق یا باد میباشد انتقال نیرو اتفاق می افتد. در ادامه این مطلب توضیحات بیشتری را در مورد انجین فلاویل PTO  خدمت شما بیان خواهیم کرد. پیشنهاد می کنیم تا انتها همراه ما باشید و از اطلاعاتی که در اختیار شما قرار می دهیم بهترین استفاده را داشته باشید. مطمئن باشید پشیمان نخواهید شد.

محل نصب انجین فلاویل PTO

یکی از مهمترین مواردی که در مورد انجین فلاویل PTO وجود دارد نحوه نصب آن می باشد. برای نصب مناسب این قطعه باید به این توجه شود که قطعه در چه جایی قرار است مورد استفاده قرار بگیرد. بسته به این شرایط انجین فلاویل PTO به دو صورت، نصب بین گیریبکس و موتور و پشت گیربکس آن را قرار می دهند. البته در حالتی که انجین فلاویل PTO در پشت گیربکس قرار گرفته شود نام آن به اسپلیت شافت تغییر پیدا می‌کند امادر حالت کلی به این قطعه PTO  گفته می شود. اصلی ترین کاری هم که این قطعه باید انجام دهد انتقال حرکت و نیرو به خارج از گیربکس برای راه اندازی قطعات و ادوات دیگر خودرو مثل کمپرسی های کوچک، جک های هیدرولیکی و یا پمپ های واتر جت در ماشین اتش نشانی است. البته از این قطعه مهم در خودروهای سواری و سبک هم استفاده میشود. حال حاضر نیز که صنعت خودروسازی با رشد جالب توجهی مواجه شده است در ساخت خودرو های آفرودی استفاده از انجین فلاویل PTO اهمیت بیشتری نسبت به گذشته پیدا کرده و به نوعی استفاده از آن در این خودروها الزامی می باشد.

عملکرد انجین فلاویل PTO چگونه است؟

انجین فلاویل PTO،در حقیقت وسیله ای می باشد که نیرو را از گیربکس دریافت کرده و آن را به خارج منتقل می کند و پس از آن برای رسیدن به یک حرکت کامل باید دو قطعه دیگر هم مورد استفاده قرار بگیرد. پمپ هیدرولیک هیدروموتور قطعاتی هستند که به کامل شدن یک نیرو و حرکت کمک می‌کنند. در نهایت استفاده از این موارد باید یک نیروی دورانی یا خطی برای راه‌اندازی وسیله شما آماده شود.همچنین با توجه به اینکه انجین فلاویل PTO برای نصب بین گیریبکس و موتور قرار داده می شود،برای اتصال آن باید از جعبه دنده های استفاده شود که باز و بسته شدن این جعبه دنده ها باعث می شود کار دریافتنی رو تکمیل گردد. از طرفی انجین فلاویل PTO  دارای یک لیور است که با استفاده از آن نسبت به درگیری آزاد سازی خودش اقدام می کند و در قسمت نهایی آن نیز با استفاده از یک شاخص انتقال قدرت نسبت به نیرومند کردن پمپ هیدرولیک اقدام می کند و همچنین می‌تواند به طور مستقیم از نیروی دورانی ایجاد شده برای استفاده در سیستم هیدرولیکی کمک کند.

بهترین راه برای خرید انجین فلاویل PTO

با توجه به اینکه این قطعه، قطعه خاص ای محسوب می شود، افراد زیادی هستند که در داخل کشور ما نسبت به خرید و فروش این قطعه فعالیت کنند. از میان همین افراد،پیدا کردن افرادقابل اعتماد که محصولات با کیفیت در اختیار شما قرار دهند کار آسانی نمی باشد. البته ما پیشنهاد ویژه برای شما داریم که می تواند برای خرید انجین فلاویل PTO، به شما کمک کند. شما میتوانید برای خرید این قطعات از مجموعه نام آوران استفاده کنید.این مجموعه به طور تخصصی در زمینه تامین و ساخت انواع اتصالات فشار قوی فعالیت می‌کند و همچنین با استفاده از نیروهای متخصص به صورت بومی نسبت به تولید بهترین انجین فلاویل PTO ایرانی اقدام می کند. مجموعه سال های طولانی است که در زمینه های صنعتی فعالیت داشته و همواره مشتری مداری، کیفیت و تحویل به موقع سفارشات را شعار خود قرار داده است. محصولاتی که در این مجموعه به فروش می رسند علاوه بر اینکه کیفیت بالایی دارند و همچنین از قیمت مناسبی هم برخوردار می باشند. علاوه بر مواردی که تا اینجا گفتیم، با توجه به اینکه گروه تولیدی صنعتی نام آوران، به صورت بومی نسبت به تولید این انتقال دهنده نیرو اقدام می کند، حمایت از این شرکت و خرید محصولات آن حمایت از کالای ایرانی هم محسوب می شود. شما می توانید با مراجعه به وب سایت نام آوران اطلاعات بهتری درمورد این مجموعه کسب کنید. مطمئن باشید بازدید از وبسایت این مجموعه اطلاعات خوبی برای شما به همراه خواهد داشت.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *